هونینگ

هونینگ

هونینگ در دسته عملیات های سنگ‌زنی به حساب می‌آید‌. و در بسیاری از موارد هونینگ پس از عملیات سوراخکاری عمیق انجام  می‌پذیرد. عملیات هونینگ بصورت یک سیکل رفت و برگشتی انجام می‌شود. این سیکل بسته به نوع کار ممکن است تا چند صد بار تکرار شود.

هونینگ

 

در این عملیات از سنگ های مخصوصی به منظور پرداخت سطح استفاده می‌شود. این سنگ ها از جنس CBN بوده و بصورت ریزشی می‌باشند. به این ترتیب توانایی تغییر شکل سطح داخل را ندارند و در بیشترین حالت در حد چند دهم بار‌برداری میکنند‌.

هونینگ دو وظیفه عمده بر عهده دارد:

  • صافی سطح: میزان زبری‌ هونینگ یک از پایین ترین مقادیر را در میان تمام عملیات هایی که می­توان بر روی قطعات انجام داد به خود می­گیرد.

جدول هونینگ

  • تلرانس ابعادی: به عنوان آخرین مرحله ماشین‌کاری، هونینگ قابلیت رسیدن به دقت های بالا و تلرانس های بسیار تنگ مانند H7 و H6 را دارد.

کاربرد هونینگ در بسیاری از موارد مانند سنگ زنی جک هیدرولیک ، سیلندر خودرو ، تولید گیربکس و صنایع نفتی می­باشد.

در صورتی که مایل هستید، اطلاعات جامع تری نسبت به عملیات هونینگ بدست آورید پیشنهاد میشود مجموعه مطالب ” هونینگ زیر ذره بین ” را مطالعه فرمایید.

شرکت سازه گوهر در کنار انجام پروژه های سوراخکاری عمیق خود ، دستگاه های هونینگ خود را نیز راه‌اندازی کرده و بیش از یک دهه می‌باشد که در این زمینه فعال است.

 

قابلیت فنی شرکت در عملیات هونینگ به شرح زیر است :

  MIN MAX
قطر سوراخ(میلیمتر) 10 500
طول سوراخکاری(میلیمتر) 4000
متریال Mo40, St52,Inconel, Ck45, Aluminium,Hot roll,

 

باتوجه به ماشین‌آلات و تجهیزات متنوع که در اختیار داریم  و همچنین تجربه کار بر روی پروژه های گوناگون و چالش برانگیز  ، امکان انجام گستره وسیعی از کارها را فراهم  نموده‌ایم و آماده همکاری در این زمینه می‌باشیم.

× استعلام سریع